Kreditní skóre

Je ukazatel úvěruschopnosti klienta. Kdo jakou kuchařku ve světě financí používá, zůstává tajemstvím. Co ale víme jistě, je to, že vaše kreditní skóre ovlivňují zápisy v registrech bankovních a nebankovních společností. Negativní záznam určitě snižuje vaší pravděpodobnost získat úvěr. Pozitivní historie splácení úvěru je však to nejlepší, co si o vás může banka zjistit. Je to ukazatel toho, že jste obstáli ve splácení půjčky. Tato informace velice zvyšuje vaše skóre. Zajímavé je, že pokud jste nikdy žádný úvěr neměli, tak to o vás nevypovídá z pohledu banky vlastně nic. Po dotazu do registru o vás nevyjede žádný záznam. Prostě nic a proto banka tento výsledek nemůže hodnotit ve váš prospěch.

Do skóre se počítá také informace ze společnosti SOLUS. Zde se sdružují informace o vaší mimobankovní platební morálce. Jestli platíte včas například paušál za telefon nebo zálohy na elektřinu.

Dalším faktorem, který ovlivní výsledné skóre jsou vaše aktivity spojené s hazardními hrami. Pokud se ukáže, že na výpisu z účtu máte platby do sázkových kanceláří, tak by vás to mohlo poškodit. Nezáleží na tom, zda vyhráváte nebo ne. Je to informace, že se hazardu nevyhýbáte a to se bere v potaz. Přesto pokud jste příznivec zdravého riskování, radši si sjednejte separé bankovní účet. Pokud žádáte o půjčku u vlastní banky, tak vám určitě pomůže fakt, že zde budete mít naspořené finanční prostředky. Jestliže však žádáte u jiné banky, tak se k ní tato informace nedostane, protože kdo kde má finanční rezervy není evidováno v žádném registru.

Co si z toho tedy vzít:

To, že budete úvěrem nepolíbení, vám nepomůže.

Plaťte vše včas, včetně paušálu na telefon.

Vyhýbejte se hazardu.

Tvořte rezervy.

Přečetli jste si univerzální návod. Je třeba říct, že každá banka má jiný přístup, přeci jen bankovnictví je stejné podnikání, jako každé jiné. Proto, pokud byste v jedné bance nebyli vhodní kandidáti, tak to neznamená, že v bance jiné by vám nevyhověli. A to je přesně moje práce. Na základě těchto informací o vás vyhodnotit nejhladší průchodnost žádosti o úvěr. Když budete dodržovat pravidla výše, tak pravděpodobnost vyhovění žádosti o úvěr určitě zvýšíte.